Risto Lillemets – Euroopa siseMV 7-võistluse pronks

Istanbulis 4 – 5. märts 2023 toimuval Euroopa siseMV võitis Risto Lillemets  pronksmedali.

Lillemetsa rekordseeria (6089 punkti): 6,97, 7.28, 14.14, 2.07, 8,14, 5.01, 2.42,15

Teine võistluspäev algas 60 meetri tõkkejooksuga, kus Lillemets jooksis välja aja 8.05 ning teenis lisapunkte, kuid langes ühe koha võrra üldseisus tagasi ehk seitsmendale kohale.

Eelviimane ala ehk teivashüpe pakkus emotsiooniderikast mängu. Risto kordas oma siserekordit ja hüppas üle kõrguse 5.10 ning sai teivashüppes seitsmevõistluse liidri prantslase Mayeri järel teise koha.

Viimase ala eel tõusis saarlane üldseisus neljandale kohale ning teda lahutab kolmandast kohal hetkel vaid 22 punkti (Risto punktisumma 5200) Ühtlasi tähendab see seda, et Ristol on väga head võimalused pronksivõiduks, sest kolmandal kohal platseeruva sakslase Manuel Eiteliga (5222) võrreldes on Lillemets kõvasti parem jooksja.

Seitsmevõistlus lõppes 1000 meetri jooksuga. Nii nagu eelnevalt kirjutasime, tõestas Risto, et ta on suurepärane jooksumees ning jooksis end Mayeri järel teisele kohale, mis tähendas, et saarlane tuleb koju pronksmedaliga.

Üldkokkuvõttes saavutas Lillemets uhke kolmanda koha punktisummaga 6079, rekordsummast jäi puudu 10 punkti.

Esimene võistluspäev. Nagu ikka algas võistlus 60 meetri jooksuga. Lillemets lõpetas jooksu ajaga 7.05, mis tähendab, et ta kaotas oma rekordseeriast 28 punkti ning lõpetas esimese ala 9. kohal.

Kaugushüpe paraku Ristol hästi ei läinud. Esimese katse hüppas ta tulemusele 6.51, teisel katsel 6.91 ning viimasel 6.79. Miinuspunkte tuli kaugushüppelt 117 ning lõpetas ala 12. kohal. Ala võidu võttis aga eestlane Hans-Christin Hausenberg tulemusega 7.81. Kaugushüppes leidis aset ka suur šokk, kuna mängust kukkus väljas esinumber šveitslane Simon Ehammar, ms tähendab, et eestlastel on suurem võimalus medalikohtadele.

Pärast kahte ala hoidis Lillemets jätkuvalt 9. kohta 1657 punktiga.

Kuulitõukes tegi saarlane korraliku tõuke ja kuul lendas tulemusele 14.50, teistel katsel tõukas ta kaks sentimeetrit vähem ning viimane tõuge lendas tulemusele 14.59 ehk tuli üheksa sentimeetrit juurde. Võrreldes rekordvõistlusega tuli saarlasele juurde 45 sentimeetrit ja jääb rekordgraafikule hetkel alla 89 punktiga. Pärast kolme ala tõusis Lillemets üldiseisus 2422 punktiga 8. kohale.

Neljas ala ehk kõrgushüpe pakkus pingelist võistlust ning Risto Lillemets jäi norraka Sander Skotheimi järel tublile teise kohale tulemusega 2.07.

Esimese võistluspäeva lõpetas Lillemets 3290 punktiga ning tõusis üldseisus kuuendale kohale.

juuli 10 @ 18:00
Heia kõik pickleballi huvilised Korraldame juulikuus selle suve ainukese pickleballi tutvustusõhtu, kus saad lähemalt tuttavaks järjest enam populaarsust koguva mänguga. Üritus on kõigile huvilistele tasuta ja pole vahet, kas oled täiesti algaja või juba kogenud...