Saare mk meistrid maastikujooksus on Liina Tabri ja Ando Õitspuu

Laupäeval selgitati Kuressaare tervisepargis 2022. aasta maakonna meistrid maastikujooksus. Võistluse korraldas MTÜ Saaremaa Kolme Päeva Jooks.

Esiteks jooksid meistritiitlile naised, neid oli 6. Võistlusmaa pikkuseks 4 km ehk 2 ringi. Oma esimese meistritiitli maastikujooksus võitis Liina Tabri (Treeningpartner/Leisi) ajaga 15.45,6. Teise koha saavutas eelnevate aastate kolmekordne maakonna meister Taimi Kangur (Leisi kool) ajaga 17.19,4. Kolmandaks jooksis end varasemalt rohkem ujumisega tegelenud Raili Maripuu (Täppsportlased/Pihtla) ajaga 17.23,0.

Raili Maripuule on maakonna meistrivõistluste medal maastikujooksus esimene. Seenioriitade arvestuses läks meistritiitel ja teine koht samadele sportlastele, 1. Liina Tabri ja 2. Taimi Kangur. Eelmise aasta maakonna meister Helina Pärn (SJK AameraaS) sedakorda kolmas – 17.40,0

Meeste võistlusdistantsi pikkuseks oli 6 km ehk 3 ringi. Meistritiitlit asus jahtima 17 jooksjat. Kohal olid pea kõik meie parimad. Esimese koha saavutas paljukordne maakonna meister maastikujooksus Ando Õitspuu (JK Sarma) ajaga 20.08,3.

Seekordne meistritiitel maastikujooksus on Ando Õitspuule kümnes. Nagu aasta tagasi sai mainitud, et ega see kümneski tulemata jää. Siin ta nüüd on. Eelmise aasta teist kohta kordas Mairo Mändla (Kivi CB Trading), ajaks 20.44,8 ja pronksmedalile jooksis end Janar Mai (Silveston) ajaga 21.11,8.

Meesseenioride arvestuses saavutas meistritiitli, 12-nda seenioride arvestuses, Kalev Õisnurm (SV Torutööd OÜ), vahetades eelmise aasta hõbedalõhnalise medali uuesti kuldse vastu, ajaks 21.49,5. Tarmo Mändla (SV Torutööd OÜ) tiitlikaitsjana leppis seekord hõbedase medaliga, aeg 21.53,1. Kolmandaks end jooksnud Rain Jano (JK Sarma) ajaga 22.03,4 kordas kahe eelneva aasta pronksikohta.

Seekordset võistlust iseloomustaks mitme mandri jooksja osalemine.

Annaksin siin teada, et detsembrikuus jooksti uus maakonna rekord naistele maratonijooksus. Sellega sai hakkama Kertu Kula (SS Sparta/Saaremetsa), joostes Valencias ajaks 3:05.54. Eelnev rekord jooksti üle 8 sekundiga. Tubli!

juuli 10 @ 18:00
Heia kõik pickleballi huvilised Korraldame juulikuus selle suve ainukese pickleballi tutvustusõhtu, kus saad lähemalt tuttavaks järjest enam populaarsust koguva mänguga. Üritus on kõigile huvilistele tasuta ja pole vahet, kas oled täiesti algaja või juba kogenud...